Menu Zamknij

5 sposobów na skrócenie czasu przeprowadzki w Warszawie

5 sposobów na skrócenie czasu przeprowadzki w Warszawie

Przeprowadzka w Warszawie wcale nie musi zajmować dużo czasu. Istnieje kilka sposobów, by skrócić całą procedurę. W związku z tym, że zmiana miejsca zamieszkania, chociaż w wielu przypadkach wyczekiwana, jest stresująca, warto zapoznać się ze skutecznymi metodami organizowania pracy podczas pakowania.

Dokładny plan ułatwia przeprowadzkę

Na początku warto zaznaczyć, że jednym z najlepszych sposobów na sprawne, a tym samym krótkie zorganizowanie przeprowadzki w Warszawie, jest dokładne zaplanowanie całej procedury. Oczywiście zawsze pojawią się nieprzewidziane okoliczności, jednak sporządzenie spisu czynności oraz określenie konkretnych dat na wykonanie zadania na pewno pomoże. Spontaniczność w tym wypadku może okazać się kiepskim rozwiązaniem. Podczas planowania możemy także przemyśleć wiele kwestii, np. czy jest nam potrzebny większy samochód lub czy potrzebujemy pomocy przy wynoszeniu ciężkich przedmiotów.

Pomoc rodziny i znajomych

O wiele szybciej spakujemy cały dobytek, korzystając z pomocy rodziny lub przyjaciół. Pakowanie często musimy wykonać samodzielnie tak, by sprawnie posegregować rzeczy. Pomoc przydaje się zwłaszcza przy przenoszeniu kartonów do samochodu oraz do nowego miejsca zamieszkania. Jeśli mało rzeczy, to transport pudeł jest w miarę sprawny. Inaczej wygląda sytuacja, gdy mamy kartony, sprzęty AGD oraz meble. W takiej sytuacji bez pomocy się nie obędzie.

Czy wszystkie rzeczy są nam potrzebne?

Przeprowadzka w Warszawie to idealny moment, by ocenić, co tak naprawdę jest nam potrzebne. Praktycznie w każdym domu znajdą się przedmioty, które od kilka lat nie były ani razu użyte. Pakowanie ich, przewóz oraz rozpakowywanie w nowym mieszkaniu zajmuje trochę czasu. Istnieje kilka różnych sposobów, by się ich „pozbyć”. Oczywiście można je wyrzucić, jeśli jednak są w dobrym stanie, można je sprzedać, oddać znajomym lub przekazać na cele charytatywne (zwłaszcza niepasujące ubrania w dobrym stanie).

Pomoc profesjonalistów

W wielu przypadkach potrzebna jest pomoc profesjonalistów. To najlepszy sposób na przyśpieszenie całego procesu przeprowadzki. Profesjonalna firma przeprowadzkowa z Warszawy doskonale wie, jak szybko i sprawnie zapakować i przenieść pudła, a przede wszystkim je przewieźć. Firmy przeprowadzkowe pomogą nie tylko w transporcie. Ich usługo są dość szerokie: od pakowania, rozkręcania mebli, do przenoszenia ciężkich pudeł.

Transport pudeł w Warszawie

Czy godzina i dzień przeprowadzki ma znaczenie? W przypadku wielkich miast, jakim niewątpliwie jest Warszawa, jak najbardziej. Jeśli ustalimy transport w godzinach szczytu, to większą część dnia spędzimy w korku. Warto zatem dokładnie przemyśleć, na którą godzinę najlepiej zamówić samochód. Oczywiście wszystko zależy od trasy, dlatego zastanówmy się, w jakim momencie na danym odcinku będzie najmniejszy ruch. W ten sposób szybko przewieziemy rzeczy i rozpoczniemy kolejny etap, jakim jest rozpakowywanie i układanie dobytku odpowiednich miejscach. Te wszystkie kroki pozwolą nam przyśpieszyć cały proces przeprowadzki.