Menu Zamknij

Przeprowadzki Warszawa: Antyki – jak je zabezpieczyć ?

Antyki - jak je zabezpieczyć podczas przeprowadzki?

Zanim przewieziemy cały dobytek do nowego lokum należy je odpowiednio zapakować. Szczególną uwagę warto zwrócić na cenne antyki. Ich przewóz wymaga zastosowania wyjątkowych miar ostrożności. Dzięki temu mamy całkowitą pewność, że dotrą do nowego miejsca bez żadnego uszczerbku.

Zabytkowe meble – transport

Zabytkowe meble są trudne do przeprowadzki. Z reguły nie można ich rozmontować, są także ciężkie i nieporęczne. Przygotowanie antycznych komód, toaletek czy szaf warto rozpocząć od wyciągnięcia półek oraz szafek. Te elementy mogą pojechać osobno. Cała reszta powinna być dokładnie owinięta folią bąbelkową. Drzwi szaf oraz mniejszych szafek należy zakleić. Lustra oraz zwierciadła również warto obkleić. Można je dodatkowo zabezpieczyć materiałem.

Przewóz szkła podczas przeprowadzki

Antyczne zastawy czy porcelanowe figurki trzeba dokładnie owinąć i delikatnie powsadzać do pudeł. Zwracajmy przy tym uwagę na ułożenie przedmiotów. Nie powinny one ocierać się o siebie, ponieważ się pokruszą. Pudła z cennymi rzeczami lepiej dawać na wierzch podczas transportu. Wszystkie kartony należy dodatkowo zabezpieczyć poprzez podklejenie dna mocną i grubą taśmą klejącą. Pakunki warto także opisać. W ten sposób będzie wiadomo, że w danym opakowaniu znajduje się kruche szło i pod żadnym pozorem nie należy danego opakowania rzucać.

Drogocenne obrazy – transport

Podobnie jest z drogocennymi obrazami. Należy je zapakować do pudła, a między poszczególnymi płótnami dać grubą warstwę folii bądź materiałów. W przeciwnym wypadku wiekowe obrazy poprzerywają się, tym samym zabytki znacznie stracą na wartości, a ich renowacja może być dość kosztowna.

Firma transportowa w Warszawie – sposób na transport antyków

Jeśli posiadamy dużą liczbę zabytkowych mebli lub przedmiotów, warto skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy transportowej. Większość tego typu organizacji pomaga w wynoszeniu dobytku. Pracownicy posiadają specjalny sprzęt, który umożliwi wyniesienie ciężkiego regału np. przez okno. Pamiętajmy, że czasem klatki schodowe mogą okazać się za wąskie. W takiej sytuacji ekipa przeprowadzkowa jest wręcz konieczna. Bez odpowiedniego sprzętu i umiejętności nie wyniesiemy samodzielnie wielu przedmiotów.

Ubezpieczenie transportu antyków w Warszawie

W przypadku bardzo cennych przedmiotów warto zastanowić się nad wykupieniem dodatkowego ubezpieczenia. Podczas transportu mogą się wydarzyć różne nieprzewidziane sytuacje. Dlatego w razie wypadku dodatkowa ochrona pozwoli nam ubiegać się o odszkodowanie za poniesione straty. Profesjonalne firmy przeprowadzkowe mają w swojej ofercie możliwość wykupienia specjalnej polisy. Takie rozwiązanie przydaje się zwłaszcza w przypadku bardzo cennych przedmiotów.

Wielkogabarytowe zabytkowe przedmioty

Największym problemem okazuje się przewóz wielkogabarytowych przedmiotów, takich jak pianino lub fortepian. W takim wypadku zamówienie firmy transportowej to jedyny sposób na przewiezienie zabytków oraz ustawienie ich w nowym mieszkaniu lub domu. Jesteśmy do Twoich usług.