Menu Zamknij

Jak przetransportować rośliny podczas przeprowadzki w Warszawie?

Jak przetransportować rośliny podczas przeprowadzki w Warszawie?

Miłośnicy roślin mają trudny orzech do zgryzienia podczas przeprowadzki. Muszą bowiem przewieźć wszystkie swoje okazy pod nowy adres. A z roślinami różnie bywa – niektóre są bardzo wytrzymałe, a inne wręcz przeciwnie. Transport roślin bez odpowiedniego zabezpieczenia może sprawić, że będziemy musieli pożegnać się z ukochanymi okazami. Jak zatem przygotować rośliny do przeprowadzki?

Transport dużych roślin z rozłożystymi liśćmi

To, jak będziemy przewozić rośliny, zależy przede wszystkim do ich gabarytów. Jeśli mamy w domu sporo wysokich i rozłożystych okazów, musimy przede wszystkim obwiązać liście. Najlepiej zrobić to za pomocą delikatnego sznurka, który ich nie poniszczy. Liście należy delikatnie obwiązać tak, aby zajmowały jak najmniej miejsca. Przy łodydze warto też zainstalować kijek podpierający. Kwitnące korony warto owinąć specjalną folią, dzięki czemu uda się uratować kwiaty. Oczywiście zaraz po dostarczeniu roślin na nowe miejsce zamieszkania trzeba usunąć folię, która na dłuższą metę może zaszkodzić roślinom. Układając duże rośliny w aucie, musimy zrobić to tak, aby się nie przewróciły. Dlatego nie powinno być obok nich dużo wolnej przestrzeni. Inaczej podczas pierwszego zakrętu nasza roślina wywróci się i połamie.

Jak przewieźć mniejsze rośliny?

Mniejsze rośliny warto powsadzać do pudeł bądź skrzynek. Jeśli będą blisko siebie, to doniczki nie przemieszczą się. Warto przy tym każdą ceramiczną doniczkę owinąć folią. Podczas jazdy także i one mogą ulec zniszczeniu. Nie zamykajmy pudeł z roślinami i nie zaklejajmy ich dokładnie taśmą. Lepiej, aby miały dostęp do powietrza. Pamiętajmy przy tym, żeby nie stawiać na nich nic, bo inaczej rośliny szybko zostaną zgniecione.

Przeprowadzka w Warszawie ‒ jak przygotować rośliny do transportu?

Niezależnie od tego, czy roślina jest duża czy mała, musimy pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim nie podlewajmy roślin w dniu przeprowadzki i dzień przed. Dzięki temu nic się nie zmoczy. Warto także wcześniej oczyścić okazy z zeschłych liści. To pozwoli nam zmniejszyć powierzchnie, jaką będą zajmować bardziej rozłożyste okazy. Sprawdźmy także, czy doniczki są dokładnie wypełnione ziemią. Tak obciążone będą bardziej stabilne i nie przewrócą się podczas transportu.

Transport roślin podczas przeprowadzki w Warszawie

Najlepszym rozwiązaniem podczas przeprowadzki jest wynajęcie profesjonalnej firmy przeprowadzkowej. Na terenie Warszawy jest ich bardzo dużo. Specjaliści pracujący w takich firmach doskonale wiedzą, jak zabezpieczyć i przetransportować rośliny tak, aby nic im się nie stało. Fachowa firma transportowa pomoże nam już na etapie pakowania naszych drogocennych okazów. Dodatkowo specjaliści ułożą wszystko w samochodzie tak, że nic się nie przewrócić. I tutaj poruszyliśmy ważną kwestię. Nie każdy z nas ma dużej auto, w którym zmieszczą się naprawdę wysokie rośliny. Jeśli na siłę wsadzimy je do samochodu osobowego, to złamana łodyga murowana. A przecież właśnie tego chcemy uniknąć. Dlatego firma transportowa to najlepsze rozwiązanie w przypadku przewozu dużej liczby kwiatów.