Menu Zamknij

Kartony do przeprowadzki w Warszawie – skąd je zdobyć?

Kartony do przeprowadzki w Warszawie - skąd je zdobyć?

Przy każdej przeprowadzce potrzebne są kartony i to w większych ilościach. Niestety większość z nas często wyrzuca oryginalne kartony po sprzętach AGD. Dlatego często przy pakowaniu całego dobytku, pojawia się problem, skąd wziąć pudełka. Na szczęście sposobów na zdobycie kartonów do przeprowadzki jest całkiem sporo. Oto kilka wskazówek.

Kartony do przeprowadzki – zapytaj w osiedlowym sklepie

Pierwszy sposób na zdobycie kartonów do przeprowadzki w Warszawie to zapytanie w osiedlowym sklepie. W pomieszczeniach gospodarczych często zalegają niepotrzebne pudła, które i tak zostaną wyrzucone. Dlatego warto zapytać pracownika, czy istnieje możliwość wydania kilku sztuk. Pudeł najlepiej szukać w większych marketach, gdzie dostawy produktów przyjeżdżają praktycznie codziennie. Jeśli w pobliżu naszego domu bądź mieszkania znajduje się zakład produkcyjny, również można zapytać o zbywające pudła.

Nie tylko osiedlowe delikatesy mogą wypożyczyć pudła. Warto zapytać także w księgarniach, sklepach monopolowych, sklepach z artykułami biurowymi, aptekach czy restauracjach.

Strony internetowe – poszukaj ogłoszeń o kartonach na zbyciu

Kartonów do przeprowadzki w Warszawie można także szukać na portalach internetowych. Obecnie działa sporo witryn ogłoszeniowych, na których mieszkańcy konkretnego miasta wystawiają zbywające przedmioty. Przy czym pamiętajmy, żeby wpisać na takich stronach konkretną lokalizację. Popularne witryny ogłoszeniowe to: Gumtree, Freegle, Freecycle. Osoby wystawiające różne przedmioty najczęściej nie chcą zapłaty. Należy przyjechać pod wskazany adres i odebrać kartony.

Zapytaj znajomych o zbędne kartony

Warto także zapytać znajomych, członków rodziny lub sąsiadów, czy czasem nie posiadają pudeł do oddania. Można także nakleić karteczkę z ogłoszeniem w pracy. Z reguły podczas przeprowadzki wykorzystuje się od 10 (wariant bardzo minimalny) pudeł wzwyż. Dlatego lepiej poszukać źródła kartonów w kilku miejscach. Dzięki temu uda nam się nazbierać całkiem sporą liczbę pudeł.

Kup kartony do przeprowadzki w Warszawie na własną rękę

Powyższe warianty to ekonomiczne sposoby na zdobycie kartonów. Jeśli jednak nie chcemy poświęcać czasu na szukanie pudeł w sklepach czy po znajomych, to zwyczajnie możemy je kupić. Obecnie na rynku działa bardo dużo firm sprzedających kartony o różnych rozmiarach. Pamiętajmy przy tym, że dekoracyjne pudełka mogą nie zdać egzaminu. Do przeprowadzki potrzebne są bardzo mocne i wytrzymałe pudła z grubej tektury. Wytrzymają one spore obciążenie. Zamówienie kartonów przez internet zajmie dosłownie kilka sekund. Jeśli wybierzemy dowóz kurierem, to właściwie nie musimy wkładać w to zbyt większego wysiłku.

A może by tak kartony od firmy przeprowadzkowej?

Jeśli zdecydowaliśmy się na przeprowadzkę z profesjonalną firmą, to można również zamówić pudła do przeprowadzki. Warto jednak wcześniej sprawdzić cennik. Może się bowiem okazać, że o wiele tańszy będzie samodzielny zakup kartonów. Niektóre firmy udostępniają pudełka w cenie całej przeprowadzki.

Zdobycie pudeł podczas przeprowadzki w Warszawie nie jest trudne, trzeba jednak poświęcić na to trochę czasu.