Menu Zamknij

Kruche przedmioty – transport w Warszawie

Kruche przedmioty - transport w Warszawie

Przeprowadzka to stresujące wydarzenie. Pakowanie, segregacja, transport rzeczy – to wszystko zajmuje sporo czasu i energii. Cały proces może przejść szybko i bezboleśnie, jeśli do niego dobrze przygotujesz. Warto zatem zacząć od tego, aby odpowiednio zabezpieczyć wszystkie kruche i drogocenne przedmioty. Jak to zrobić?

Segregacja – pierwszy krok do dobrej przeprowadzki

Przeprowadzając się do nowego lokum, warto na początku zastanowić, czy używasz wszystkich rzeczy. Dlatego dokładna selekcja i oddzielenie tego, co faktycznie jest potrzebne, od rzeczy, które można wydać lub sprzedać, to niezbędny element. Tak też jest w przypadku wszystkich kruchych przedmiotów. Najczęściej są to talerzyki, kubeczki, klosze od lamp oraz różne malutkie bibeloty. Prawdopodobnie część z nich ma dla Ciebie wartość sentymentalną, dlatego trzeba je dobrze przygotować to transportu. Tak też jest w przypadku całego szklanego i ceramicznego wyposażenia kuchni.

Zbierz dużą liczbę pudeł do transportu

Praktycznie wszystkie rzeczy podczas przeprowadzki pakowane są do tekturowych pudeł, dlatego zbierz ich jak najwięcej. Skąd wziąć kartony? Popytaj znajomych, czy nie mają jakichś na zbyciu, sprawdź okoliczne sklepy oraz stragany. Obecnie mocne kartony można także kupić na stronach internetowych firm przeprowadzkowych. Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się także drewniane skrzynki. Sprawdzą się przede wszystkim do pakowania szklanej zastawy. Takie skrzynki są z reguły bardziej wytrzymałe, dlatego uniosą ciężar ceramiki.

Zabezpiecz kruche przedmioty do przeprowadzki

Pakując szklane przedmioty, pamiętaj, że mogą tak po prostu leżeć w kartonie. Każdy talerzyk, kubeczek, czy porcelanowa figurka powinny być dokładnie owinięte. Najlepiej użyć do tego folii bąbelkowej lub zmiętych gazet. Sprawdzą się także stare ubrania, których już nie używasz. Wsadzając do kartonu lub skrzynki talerzyki, musisz je tak poukładać, aby nie rysowały siebie nawzajem.

Jeśli już zapakowałeś pudła, to je podpisz: kruche przedmioty lub szkło. W trakcie układania wszystkich kartonów na pewno nie będziesz wiedział, co jest w danym opakowaniu. Dlatego łatwo zbyt gwałtownie położyć skrzynkę, a to sprawi, że naczynia się pokruszą. Dla zwiększenia bezpieczeństwa kruchych elementów podklej kartony taśmą klejącą. Ale nie chodzi o cienką taśmę ze sklepu papierniczego, tylko gruby model.

Transport kruchych przedmiotów

Odpowiednie oznaczenie pudeł pomoże Ci racjonalnie rozmieścić kartony w aucie. Kruche rzeczy z jednaj strony nie powinny być przygniecione, z drugiej warto je zabezpieczyć za pomocą innych pudeł. W ten sposób nie pojawi się ryzyko, że w trakcie gwałtownego hamowania karton przemieści się, co poniszczy przedmioty w środku. Jeśli nie jesteś pewnien, jak dobrze przewieźć szklane elementy, zastanów się nad zamówieniem firmy przeprowadzkowej. Odpowiedni sprzęt oraz zdobyte doświadczenie pozwalają sprawiają, że wszystkie rzeczy bezpiecznie dojadą do Twojego nowego mieszkania lub domu. Dodatkowo pracownicy wyniosą pudła ze starego mieszkania i wniosą do nowego.