Menu Zamknij

Meble – jak przewieźć je do nowego mieszkania podczas przeprowadzki?

Meble - jak przewieźć je do nowego mieszkania podczas przeprowadzki?

Przeprowadzka w Warszawie wymaga od nas dobrego planu. Całe przedsięwzięcie składa się bowiem z wielu etapów. Jednym z nich jest przewóz mebli do nowej lokalizacji. Niektóre regały bądź szafki mogą być naprawdę ciężkie, dlatego do transportu warto się dobrze przygotować. Jak zatem wygląda profesjonalny przewóz mebli?

Opróżnienie mebli do przeprowadzki

Na początku należy dokładnie opróżnić meble do przeprowadzki. Wszystkie książki, ubrania, cenne zastawy obiadowe lub garnki powinny zostać spakowane do kartonów. Przenoszenie mebli do samochodu z całą zawartością może być bardzo trudne. Nawet jeśli nie posiadamy ciężkich regałów wykonanych z drewna, musimy się liczyć z tym, że mebel może dużo ważyć. Wyniesienie tak obciążonego przedmiotu z bloku, w którym nie ma windy (a takie też się zdarzają), będzie dodatkową przeszkodą.

Niektóre meble można rozkręcić. W ten sposób znacznie ułatwimy prace sobie i przedstawicielom firmy przeprowadzkowej z Warszawy. Rozłożone regały lub szafki z łatwością zapakujemy do samochodu dostawczego. Będą zajmowały mniej miejsca, dzięki czemu podczas jednego kursu do auta zmieści się więcej rzeczy. Tym samym skrócimy czas przeprowadzki.

Co zrobić, jeśli mebli nie da się rozkręcić?

Niestety nie każdy mebel uda nam się z łatwością rozkręcić. Starsze modele mogą być później trudne do ponownego złożenia. W takiej sytuacji pamiętajmy o tym, aby pozaklejać wszystkie szuflady oraz drzwi. Podczas transportu mogą się one gwałtownie otworzyć i uszkodzić stojące obok przedmioty. Jeśli zatem nie chcemy, aby nasze meble w nowym miejscu znalazły się z dużą ilością nowych zadrapań, to pamiętajmy o odpowiednim zabezpieczeniu.

Użycie folii bąbelkowej do zabezpieczenia mebli do przeprowadzki

Przed transportem warto owinąć folią bąbelkową wszystkie regały, biurka czy duże stoły do jadalni. Jest to najlepszy materiał zabezpieczający do przeprowadzki. Skupmy się przede wszystkim na rogach mebli. Dzięki temu ostre zakończenia nie pokruszą się i nie będą stanowiły zagrożenia dla innych przewożonych rzeczy.

Niektóre kredensy lub regały są wyposażone w szyby. Jeśli jest taka możliwość, to wymontujmy je. Szkło również można owinąć w folię, koce lub stare gazety. Tak zabezpieczone szyby nie potłuką się w trakcie jazdy. To samo należy zrobić z lustrami, na przykład w toaletkach. W przypadku, gdy nie da się ich wymontować, zabezpieczmy je tak, aby się nie rozbiły.

Odpowiednie ułożenie mebli w samochodzie przeprowadzkowym

Tak przygotowane meble do przeprowadzki należy odpowiednio ułożyć w samochodzie. Najlepiej zadanie to powierzyć profesjonalnej firmie transportowej. Pracownicy takich zakładów doskonale wiedzą, jak ustawić meble, aby nie przemieszczały się podczas jazdy. W celu zabezpieczenia regałów można użyć specjalnych taśm mocujących. Będą one pomagały utrzymać szafki w jednym miejscu. Meble powinno się ułożyć tak, aby zajmowały jak najmniej miejsca. Poprawnie załadowane auto przypomina w takiej sytuacji popularną kilka lat temu grę Tetris.

Przewóz mebli w trakcie przeprowadzki w Warszawie nie jest prostą rzeczą. Dlatego najlepiej skorzystać z usług profesjonalistów, którzy doskonale wiedzą, jak przewieźć stoły czy szafki bez żadnych uszkodzeń.