Menu Zamknij

Nowy Rok – czy to dobry czas na przeprowadzkę?

Nowy Rok - czy to dobry czas na przeprowadzkę?

Nowy rok to dla wielu ludzi czas zmian i postanowień, które powinny zrewolucjonizować życie. Coraz więcej osób decyduje się na dość radykalne przedsięwzięcie, jakim niezaprzeczalnie jest przeprowadzka. Czy taki moment to dobry czas na zmianę miejsca zamieszkania? Warto się nad tym zastanowić, by dobrze zaplanować cały proces przeprowadzki.

Czas wielkich zmian

Czasami trudno zdecydować się na podjęcie rewolucyjnych decyzji w życiu. Przyzwyczajenie oraz strach przed nieznanym hamują szansę rozwoju. Rozpoczęcie nowego roku można potraktować jak wyzwanie. W końcu wielu z nas robi wtedy noworoczne postanowienia. W takiej sytuacji warto zastanowić się, czy może zamiast powiedzieć sobie, od jutr idę na siłownie, lepiej po prostu poszukać dla siebie nowego miejsca.

Takie zmiany są stresujące, z drugiej strony bardzo stymulują. Sprawiają, że człowiek jest zmuszony do działania i uczenia się nowych rzeczy. W ten sposób może pojawić się dużo ciekawych możliwości, których w starym miejscu zwyczajnie nie zauważaliśmy.

Większa motywacja do działania

Być może właśnie noworoczne postanowienia sprawią, że będziemy mieli więcej motywacji do działania. Jeśli już jakiś czas temu zakiełkowała myśl o przeprowadzce, warto zdecydować się właśnie w momencie, gdy każdy dokonuje podsumowań poprzednich 12 miesięcy.

Nowe możliwości zawodowe

Nowy rok to dobry czas, żeby rozpocząć ciekawą pracę. Wiele firm otwiera nowe projekty i rożnie zapotrzebowanie na pracowników. Dlatego to dobry czas, aby sprawdzić, czy w innych miastach funkcjonuje przedsiębiorstwo, które da nowe możliwości rozwoju. Większość ofert regularnie pojawia się na stronach internetowych. Warto więc śledzić ogłoszenia, by wykorzystać swoją szansę.

Nowy rok dla uczniów

Na przeprowadzkę inaczej patrzą single, a inaczej rodziny z dziećmi. W końcu młodzi ludzie muszą normalnie uczęszczać do szkoły. Decydując się na przeprowadzkę po Nowym Roku, można dać szansę uczniom dokończyć semestr w starej szkole. Przepisywanie ocen i załatwianie wszystkich formalności może być uciążliwe dla zapracowanych rodziców. O wiele łatwiej zrobić to po klasyfikacji. Dla dzieci i młodzieży ferie międzysemestralne będą też czasem na przyzwyczajenie się do nowego miejsca zamieszkania.

Rozwiązanie umów

Warto pamiętać, że przed przeprowadzką należy rozwiązać wszystkie umowy z poprzedniego mieszkania, np. związaną z dostawą internetu czy innymi usługami. W takiej sytuacji o wiele łatwiej zrobić to czasie, który można bez problemu zapamiętać. W ten sposób podpisywanie nowych kontraktów czy umów najmu odbywa się dość znaczącym czasie: po Bożym Narodzeniu.

Dobrze przemyślana decyzja

W ferworze noworocznych postanowień warto pamiętać, by każda decyzja była dobrze przemyślana. Nie chodzi tutaj o małe zmiany, ale właśnie o te największe. Jeśli zatem czujemy, że przeprowadzka wyjdzie nam na dobre, to zróbmy to, jednak wcześniej lepiej przemyśleć całe przedsięwzięcie. W końcu tak poważnych decyzji nie można podejmować pod wpływem emocji.