Menu Zamknij

Pakowanie do przeprowadzki – czego użyć?

Pakowanie do przeprowadzki - czego użyć?

Kto chociaż raz się przeprowadzał wie, że pakowanie to wymaga odpowiedniego przygotowania. Aby przewieźć cały dobytek, należy się odpowiednio przygotować. Podstawowym elementem, jaki będzie potrzebny przy zmianie miejsca zamieszkania, są pudła. Czego używać do pakowania dobytku? Opcji jest kilka, warto je wszystkie poznać, aby wybrać najlepszą.

Kartony i pudła

Najczęściej przy pakowaniu zbieramy dużą liczbę kartonów oraz pudeł. Są one dość proste do zdobycia. Można o nie poprosić na przykład w okolicznych sklepach, gdzie dostawy pożywienia odbywają się praktycznie codziennie. Większość tych kartonów ląduje na śmietniku, dlatego jest szansa, że w osiedlowych delikatesach uda się znaleźć ich nawet sporą liczbę. Warto pamiętać, że kartony muszą być mocne. Dodatkowym zabezpieczeniem będzie podklejenie dna taśmą klejącą. Nie chodzi tutaj o cienką taśmę ze sklepu papierniczego. Lepszym rozwiązaniem okaże się grubszy model z marketów budowlanych. Pamiętajmy, by zebrać różne wielkości kartonów. W ten sposób można spakować także większe rzeczy. Przed załadowaniem cenniejszych przedmiotów, garnków, szkła, obrazów monitorów oraz innych sprzętów AGD należy użyć folii bąbelkowej. Szczelnie owinięte talerzyki lub szklanki nie popękają. Alternatywą dla folii są stare gazety bądź materiały.

Skrzynki na rośliny

Jeśli przewozimy rośliny doniczkowe, lepiej skorzystać ze skrzynek ogrodniczych. W takim wypadku także można udać się do sklepów spożywczych, kupić kilka sztuk przez internet lub w sklepach budowlano-ogrodniczych. Skrzynki są dość trwałe, więc nie złamią się pod wpływem ciężaru doniczek oraz roślin. Oczywiście wcześniej owińmy osłonki tak, żeby się nie pokruszyły w czasie transportu.

Worki na ubrania

Równie przydatne okazują się worki. Można je wykorzystać do pakowania ubrań. Jeśli są nam potrzebne w większej ilości, kupmy cały komplet. Zwracajmy przy tym uwagę, że czego są wykonane. Do przeprowadzki sprawdzą się modele z grubszej folii, które nie przerwą się pod ciężarem tkanin i materiałów. Z reguły są one większe niż typowo spożywcze worki na śmieci. Jeśli szukasz ultra wytrzymałych rzeczy, możesz sprawdzić, czy w okolicznych marketach budowlanych są dostępne specjalne produkty.

Pakowanie książek do przeprowadzki

Do pakowania książek najlepiej użyć wspomnianych już kartonów. Pamiętajmy, aby do jednego pojemnika nie naładować ich zbyt dużo. Papier wbrew pozorom może okazać się bardzo ciężki. Dlatego lepiej przygotować mniejsze kartony, do których zmieści się kilka książek lub czasopism. W ten sposób nie będziemy mieli problemu z przenoszeniem ciężkich pakunków. A przy przeprowadzce i tak trzeba będzie się sporo nanosić. Dlatego nie warto obciążać kręgosłupa.

Jak zapakować AGD?

Większość sprzętów AGD pakowana jest właśnie do pudeł. Niestety po rozpakowaniu szybko je wyrzucamy, bo przecież nie będą już potrzebne. Dlatego w tym wypadku warto poszukać dużych kartonów wykonanych z mocnego papieru. Cienka tektura nie poradzi sobie w przypadku większych kuchenek czy lodówek.