Menu Zamknij

Pakowanie do przeprowadzki w Warszawie – od czego zacząć?

Pakowanie do przeprowadzki w Warszawie - od czego zacząć?

Mało kto lubi przygotowania do przeprowadzki, która bywa bardzo stresująca. Nawet jeśli zmieniamy miejsce zamieszkania w obrębie jednego miasta, np. Warszawy, trzeba się do całego przedsięwzięcia dobrze przygotować. Jak krok po kroku powinna wyglądać dobrze zorganizowana przeprowadzka?

Segregacja rzeczy do przeprowadzki

Pierwszym krokiem do tego, aby spakować cały dobytek, powinna być segregacja wszystkich posiadanych rzeczy. Większość z nas ma w swojej garderobie ubrania i buty, których nie nosi. Być może w pudłach zalegają stare podręczniki do nauki języka lub klawiatura od komputera. Czasami wydaje nam się, że jeszcze kiedyś wrócimy do powtarzania słówek, a stare sprzęty elektroniczne zawsze się przydadzą. Prawdopodobnie jednak takie przedmioty w nowym mieszkaniu również wylądują w pudle. Przeprowadzka do nowego lokum w Warszawie to dobry moment, aby zweryfikować, co tak naprawdę jest nam potrzebne. W ten sposób ograniczymy liczbę pudeł do przewiezienia. Nieużywane przedmioty można oddać znajomym, sprzedać bądź przekazać na cele charytatywne.

Gdzie zebrać pudła podczas przeprowadzki w Warszawie?

Kolejna ważna kwestia to zebranie kartonów, w które zapakujemy książki, ubrania, kosmetyki czy wyposażenie kuchni. Oczywiście pudła można kupić w specjalnych sklepach. Jeśli jednak nie chcemy ponosić dodatkowych kosztów, warto zapytać w okolicznych sklepach, czy nie ma zbędnych opakowań. Dostawy w delikatesach przychodzą prawie codziennie, więc jest duże prawdopodobieństwo, że dostaniemy kilka lub nawet kilkanaście kartonów. Warto przy tym pamiętać, by zaopatrzyć się w grubą taśmę klejącą, którą podkleimy zapakowane pudła. W ten sposób zabezpieczymy delikatne rzeczy przed uszkodzeniami.

Zamówienie firmy transportowej na terenie Warszawy

Nie każdy dysponuje autem dostawczym umożliwiającym przewiezienie dobytku jednym kursem. W takiej sytuacji należy znaleźć firmę transportową posiadającą odpowiedni sprzęt do zapakowania kartonów. Na szczęście w Warszawie firm przeprowadzkowych jest sporo. Warto jednak pamiętać, że takie firmy mogą się znacznie różnić pod względem ceny, a także doświadczenia, co w przypadku transportu delikatnych i drogich urządzeń lub mebli może okazać się dość problematyczne. Dlatego lepiej poświęcić więcej czasu na poszukiwania firmy idealnej, która zajmie się wszystkimi pudłami i bez szwanku dowiezie je do nowego miejsca zamieszkania.

Sporządzenie planu działań przeprowadzkowych

Jak widać, przeprowadzka to wieloetapowy proces, który ma też swoją formalną stronę. Planując zmianę miejsca zamieszkania, należy pamiętać o wypowiedzeniu wszystkich umów w starym mieszkaniu. Dotyczy to zarówno wypowiedzenia umowy najmu, jak i rozwiązania umowy podpisanej z dostawcą internetu. Takie rzeczy należy zaplanować z odpowiednim wyprzedzeniem, ponieważ praktycznie zawsze podpisanie stosownych dokumentów wiąże się z obowiązywaniem wspomnianego już okresu wypowiedzenia. Jeśli tego nie zrobimy w stosownym czasie, będziemy zmuszeni płacić dodatkowe kwoty za stare mieszkanie lub internet.