Menu Zamknij

Praga Warszawa – poznaj dzielnicę przed przeprowadzką

Praga Warszawa – poznaj dzielnicę przed przeprowadzką

Planując przeprowadzkę do Warszawy, mamy do wyboru aż 18 dzielnic. Osoby, które już mieszkały w stolicy, wiedzą mniej więcej, jakie tereny są godne uwagi i czy w konkretnym miejscu dobrze się mieszka. Trochę inaczej jest w przypadku ludzi przyjezdnych. Warto zatem dowiedzieć się, jak mieszka się na warszawskiej Pradze.

Praga Południe i Praga Północ

Warszawska Praga dzieli się na dwie osobne dzielnice: Pragę Północ i Południe, które znacznie się od siebie różnią, chociaż jest też kilka podobieństw. Zaletą tych rejonów jest duża bliskość do centrum miasta. Praga jest bardzo dobrze skomunikowana i z innymi częściami stolicy, co jest dużym plusem zwłaszcza dla osób, które nie posiadają własnego środka lokomocji. Przez wiele lat dzielnice te, a zwłaszcza Praga Północ, kojarzone były z dużym wskaźnikiem przestępczości. Obecnie jednak sytuacja się zmienia i coraz więcej osób chętnie wybiera Pragę jako swoje nowe miejsce zamieszkania.

Praga Południe – główne zalety

Praga Południe to dzielnica z jednym z najpiękniejszych i najwiekszych parków w całej Warszawie. Mowa o Parku Skaryszewskim, którego tereny rozpoczynają się zaraz przy Stadionie Narodowym. Praktycznie w każdym miejscu dzielnicy znajdują się małe knajpki. W związku z rosnącą popularnością tego rejonu cały czas powstają nowe lokale. Praga Południe to dobre miejsce dla rodzin z dziećmi, ponieważ jest tutaj sporo szkół oraz przedszkoli. Studenci oraz młodzi ludzie w cieplejszym sezonie często udają się na słynną plażę pod Mostem Poniatowskiego. Infrastruktura Pragi jest bardzo dobrze rozwinięta. Jest tutaj wiele sklepów oraz straganów ze świeżymi owocami i warzywami, co szczególnie docenią miłośnicy zdrowego trybu życia.

Praga Północ – jak się mieszka w dzielnicy?

Kolejna dzielnica Warszawy to Praga Północ. To idealne miejsce dla ludzi, którzy uwielbiają urok starych kamieniczek i ciekawych zaułków. Ta część miasta została najmniej zniszczona podczas II wojny światowej, dlatego można podziwiać zabytki w stosunkowo dobrym stanie. To właśnie tutaj znajduje się piękna prawosławna cerkiew, ładnie zadbany Park Praski oraz ogród zoologiczny. Osoby, które lubią odwiedzać klimatyczne knajpki, na pewno upodobają sobie ulicę Ząbkowską, gdzie jest mnóstwo różnych barów, restauracji oraz alternatywnych klubów. Jest to także dzielnica bardzo dobrze skomunikowana z innymi częściami Warszawy, głównie za sprawą drugiej linii metra. Z Parku Praskiego można spacerkiem dojść do Starego Miasta. Dodatkowo są to tereny, gdzie znajduje się dzika część wybrzeża Wisły z Krajobrazowym Rezerwatem.

Warszawska Praga cały czas ulega zmianom. Mit najbardziej niebezpiecznej dzielnicy powoli upada. Stare i zaniedbane kamienice poddawane są stopniowej renowacji, dzięki czemu coraz łatwiej jest znaleźć mieszkanie w dobrym stanie. Bliskość terenów zielonych sprawia, że można tutaj aktywnie spędzić czas bez potrzeby wyjeżdżania poza miasto. Między innymi dlatego Praga staje się coraz bardziej popularna. Przeprowadzka w jej okolice? Czemu nie!