Menu Zamknij

Przeprowadzka do nowego biura w Warszawie – jak ją zorganizować?

Przeprowadzka do nowego biura w Warszawie - jak ją zorganizować?

Przeprowadzka biura w Warszawie może wydawać się trudnym procesem. Jednak jeśli się do niej dobrze przygotujemy, to uda się przewieźć wszystkie rzeczy szybko i sprawnie. Jak zatem zorganizować pakownie umeblowania, sprzętów komputerowych czy drukujących oraz dokumentów? Oto kilka podpowiedzi.

Przeprowadzka biura – dobre planowanie to podstawa!

Przenoszenie firmy w Warszawie do nowego biura powinno być zaplanowane w każdym najmniejszym szczególe. Oczywiście im większe biuro, tym będzie trudniej. Jednak nawet wielkie korporacje zmieniają lokalizację. Przygotowując się do przeprowadzki firmy, warto na początku sporządzić dokładny spis całego dobytku przedsiębiorstwa. Trzeba dokładnie sprawdzić liczbę biurek, komputerów, kserokopiarek. Wszystkie dokumenty powinny być opisane. Przy okazji można pozbyć się niepotrzebnych rzeczy, co na pewno zmniejszy liczbę sprzętów do przewożenia. To pozwoli nam zorganizować tanią przeprowadzkę w Warszawie.

Organizacja pracy biura w czasie przeprowadzki

Istotną kwestią w czasie przeprowadzki biura jest normalne funkcjonowanie firmy. Dlatego warto oddelegować do załatwiania wszystkich spraw związanych z transportem oraz pakowaniem kilku pracowników. To właśnie oni powinni być odpowiedzialni za przejrzenie papierów czy wybór firmy transportowej. Kolejna ważna rzecz to określenie dokładnego terminu przeprowadzki. Aby nie przeszkadzać pracownikom w wykonywaniu codziennych obowiązków, warto transportować wszystkie rzeczy w czasie weekendu.

Przeprowadzka biura – istotne jest zatrudnienie firmy przeprowadzkowej

Praktycznie każda firma przeprowadzkowa w Warszawie oferuje przeprowadzki biur. Wykwalifikowani pracownicy pomogą wtedy w rozkręceniu mebli, przeniesieniu ich na duże samochody dostawcze oraz wniesieniu na nowe miejsce. W przypadku biur zatrudnienie profesjonalnej firmy transportowej jest niezbędne. Transport mebli w Warszawie w takiej ilości, jaka zazwyczaj jest w biurach, nie uda się bez dużego auta dostawczego. Dodatkowo większość firm przeprowadzkowych oferuje kompleksową pomoc przy pakowaniu, co znacznie ułatwi przeprowadzkę firmy.

Etap przygotowywania rzeczy z biura do przewiezienia

Podczas pakowania rzeczy pamiętajmy o tym, że wszystkie komputery, monitory, kserokopiarki czy skanery muszą być odpowiednio zabezpieczone. To właśnie te urządzenia stanowią najdroższy element wyposażenia biura (są też niezbędne do normalnego funkcjonowania firmy). Dlatego trzeba o nie szczególnie zadbać. Istotną kwestią jest też pakownie dokumentów. Część dokumentacji zawiera bowiem informacje tajne, na przykład dane osobowe pracowników lub opis procesów produkcyjnych. Dlatego wszystkie papiery trzeba zabezpieczyć tak, aby nie dostały się w niepowołane ręce. Przed przeprowadzką należy także poprosić pracowników o opróżnienie biurek i zabranie swoich prywatnych rzeczy.

Przeprowadzka biura w Warszawie jest procesem złożonym, wieloetapowym, jednak dobre zaplanowanie wszystkich czynności pomoże nam przebrnąć przez pakowanie oraz transport bez większych stresów. Dlatego opracowanie planu działania i zamówienie profesjonalnej firmy przeprowadzkowej są najważniejsze.