Menu Zamknij

Przeprowadzka salonu kosmetycznego w Warszawie – jak ją sprawnie zorganizować?

Przeprowadzka salonu kosmetycznego w Wrszawie - jak ją sprawnie zorganizować?

Przeprowadzka firmy wiąże się nie tylko z pakowaniem wszystkich elementów umożliwiających normalne funkcjonowanie danej instytucji. Równie ważne jest załatwienie wszystkich formalności związanych z nową siedzibą. Dotyczy to także salonu kosmetycznego z Warszawy.

Jak zaplanować przeprowadzkę salonu kosmetycznego w Warszawie?

Pierwszym elementem przeprowadzki salonu kosmetycznego w stolicy jest określenie daty opuszczenia obecnego lokalu. W ten sposób można z odpowiednim wyprzedzeniem załatwić formalności, zapakować sprzęt oraz kosmetyki, a także poinformować klientów o nowym adresie. Bardzo ważne jest również wypowiedzenie umowy najmu zajmowanych pomieszczeń. Jeśli zrobimy to za późno, narazimy firmę na niepotrzebne koszty.

Zmiany w urzędach skarbowych

Kolejna ważna kwestia to wprowadzenie zmian w dokumentacji firmy. Wszystkie nowe dane powinny być dostarczone do odpowiednich urzędów i instytucji. Niedopełnienie tego obowiązku może skutkować naliczeniem kar finansowych, dlatego przed samą przeprowadzką warto dowiedzieć się, czego wymagają urzędy.

Zamknięcie salonu kosmetycznego

Klienci nie powinni przychodzić do salonu kosmetycznego, gdy większość rzeczy znajduje się w pudłach. Samo pakowanie musi być przeprowadzone już po zamknięciu salonu. Wcześniej warto przygotować pełną informację dotyczącą nowej siedziby w Warszawie, w tym także dat zamknięcia i otwarcie lokali. Wszystkie wiadomości muszą znaleźć się na stronach internetowych oraz portalach społecznościowych, które obecnie stanowią główne źródło informacji. W trakcie wizyt warto także przypominać o mającej nastąpić zmianie adresu oraz przekazać wizytówki z nowym adresem. W końcu w naszym interesie jest, aby klienci wiedzieli, że ich ulubiony salon kosmetyczny nadal działa tylko w innym miejscu.

Pakowanie kosmetyków do przeprowadzki

Jeśli już zamknęliśmy salon, należy rozpocząć pakowanie. W tym celu warto pozbierać pudła. Wszystkie kosmetyki należy odpowiednio zabezpieczyć. Kończące się preparaty lepiej wyrzucić, by nie zalały drogich urządzeń. Dlatego przyda się również folia zabezpieczająca oraz worki foliowe. Każdy kosmetyk przed zapakowaniem musi zostać zamknięty.

Dobrym pomysłem jest posegregowanie elementów tego samego typu, by wspólnie je zapakować do jednego kartonu, które później dokładnie opiszemy. W ten sposób zachowamy ład i porządek, co później pozwoli szybciej i sprawniej rozpakować wyposażenie salonu.

Pakowanie urządzeń kosmetycznych

Salon kosmetyczny to nie tylko kosmetyki. Obecnie do wielu zabiegów pielęgnacyjnych wykorzystuje się bardzo drogie, często ciężkie i duże sprzęty. Odpowiednie zabezpieczenie przyrządów sprawi, że firma nie zostanie narażona na żadne straty. W takiej sytuacji warto skorzystać z usług firm przeprowadzkowych. Profesjonalna ekipa doświadczonych specjalistów doskonale wie, jak zapakować wielkogabarytowe przedmioty tak, by nic się im nie stało. Transport w Warszawie powinien odbywać się przy użyciu większego samochodu dostawczego, który pomieści meble, sprzęty elektroniczne, fotele fryzjerskie.