Menu Zamknij

Przeprowadzka w tydzień – jak zorganizować ją w Warszawie?

Przeprowadzka w tydzień - jak zorganizować ją w Warszawie?

Czy zorganizowanie przeprowadzki w Warszawie w tydzień jest możliwe? Jak najbardziej. Trzeba tylko opracować dobry plan pakowania. Warto także skorzystać z usług firm przeprowadzkowych, które nie tylko przewiozą cały dobytek do nowego mieszkania, lecz także pomogą w pakowaniu i dostarczaniu kartonów. Jak zatem zabrać się do pracy?

Przeprowadzka w Warszawie – dobry plan to podstawa

Dobry plan działania to zawsze odpowiedni punkt wyjścia, niezależnie od przedsięwzięcia. Chaotycznie wykonywane czynności z reguły nie przynoszą pozytywnych rezultatów. Dlatego na początku warto określić, jakie artykuły z pomieszczenia będą pakowane na samym początku. Najlepiej rozpocząć od szaf z ubraniami. Zostaw sobie tylko kilka sztuk odzieży, która będzie Ci potrzebna, resztę powoli układaj w kartonach. Segreguj rzeczy tak, by łatwo je było znaleźć. Pamiętaj o podpisywaniu już zapakowanych pudeł. To znacznie ułatwi kwestie odpowiedniego ułożenia kartonów w samochodzie. Jeśli w danym opakowaniu znajdują się delikatne szklane rzeczy, to dzięki tej informacji nie przygnieciesz ich innymi rzeczami.

Odkładaj także przedmioty, których już nie potrzebujesz. Możesz przed przeprowadzką rozdać je sąsiadom, przyjaciołom lub odnieść do różnych organizacji charytatywnych. W ten sposób zmniejszy się liczba przedmiotów do pakowania.

Odpowiednie zabezpieczenie przedmiotów do przeprowadzki

Do transportu dobytku potrzebne są nie tylko kartony. W trakcie przeprowadzki dużą rolę odgrywa dobrze znana folia bąbelkowa. Odpowiednie zabezpieczenie dobytku pozwoli uniknąć jakichkolwiek strat. W tym celu można także użyć starych gazet, które równie dobrze amortyzują wstrząsy podczas transportu. Ale pojawia się pytanie, skąd to wszystko wziąć? O kartony warto poprosić w osiedlowych sklepach, gdzie praktycznie codziennie pojawiają się nowe dostawy produktów. Dobrym sposobem na zdobycie pudeł będzie także prośba wśród znajomych. Warto w tym celu użyć social mediów. Post na popularnym portalu Facebook może zdziałać cuda. Dzięki temu informacja dotrze do sporej liczby ludzi.

Kolejnym źródłem kartonów są specjalne sklepy oraz firmy przeprowadzkowe. Dostarczają one odpowiednią liczbę opakowań. Przedsiębiorstwa transportowe dostarczają dodatkowo usztywnione pudła przygotowane do przenoszenia cięższych rzeczy. W ten sposób masz pewność, że karton nie rozwali się podczas przenoszenia lub transportu.

Skorzystanie z usług firmy transportowej w Warszawie

Warto także skorzystać z usług wspomnianych już firm przeprowadzkowych. Wieloletnie doświadczenie w branży oraz odpowiedni sprzęt pozwoli na przewiezienie nie tylko kilkudziesięciu pudeł, lecz także mebli czy kosztownego sprzętu RTV i AGD. Takie rozwiązanie nie musi być kosztowne. Jeśli chcesz przewozić dobytek autem osobowym, to prawdopodobnie będziesz musiał poświęcić cały dzień na wykonanie kilkunastu kursów. W ten sposób ograniczysz już i tak krótki czas na pakowanie i sporo zapłacisz za benzynę. Firma transportowa posiadająca większe pojazdy jest w stanie przetransportować wszystko w trakcie jednego kursu. Istotne jest także wybranie odpowiedniej godziny. Warszawa bywa zakorkowana, dlatego należy zastanowić się, jak ułożyć plan transportu, aby nie trafić na największy ruch.