Menu Zamknij

Przeprowadzka w Warszawie – jak sprawdzić wiarygodność firmy transportowej?

Przeprowadzka w Warszawie - jak sprawdzić wiarygodność firmy transportowej?

Firmy przeprowadzkowe rosną jak przysłowiowe grzyby po deszczu. Najwięcej jest ich oczywiście w stolicy. Jak zatem zweryfikować wiarygodność konkretnej instytucji tak, by mieć całkowitą pewność, że Cię nie zawiedzie? Oto kilka podpowiedzi.

Zapytaj znajomych o firmę przeprowadzkową

Przeprowadzka to bardzo stresujące wydarzenie, dlatego warto się do niego przygotować. Sporo osób korzysta w takiej sytuacji z usług firmy przeprowadzkowej, jednak ich spora liczba może sprawić, że nie wiesz, jaką z nich wybrać. Pierwszy krok do znalezienia odpowiedniego zespołu profesjonalistów to przeprowadzenie dokładnego wywiadu wśród rodziny, przyjaciół oraz znajomych. Być może ktoś w przeszłości przeprowadzał się i może polecić lub właśnie nie polecić jakiejś placówki. Warto w takiej sytuacji napisać post w mediach społecznościowych. Odzew z reguły jest całkiem spory.

Przeanalizuj oferty firm transportowych z Warszawy

Dużo informacji o firmach przeprowadzkowych znajdziesz także w Internecie. Przede wszystkim warto porównać oferty kilku firm w Warszawie: jakie mają usługi, ceny, czy dysponują dużym samochodem lub czy pomagają w rozkręcaniu mebli. Jeśli chcesz o coś zapytać, zadzwoń lub napisz maila. W przypadku braku odpowiedzi lub kilku dni zwłoki będziesz wiedzieć, że z terminami może pojawić się problem.

Sprawdź, czy inni klienci napisali jakieś opinie o konkretnej instytucji. Zadowoleni klienci może nie zostawiają komentarzy tak często, ale jeśli ktoś miał obiekcje co do jakości wykonanych usług, na pewno napisze odpowiednią notkę.

Zwróć uwagę na doświadczenie firmy przeprowadzkowej. Jeśli działa już na rynku kilka, a nawet kilkanaście lat, to można liczyć na to, że faktycznie znają się na swojej pracy. Nowe instytucje nie muszą oczywiście źle wykonywać zleceń, jednak trudniej znaleźć informacje na ich temat.

Zapytaj o możliwości podpisania umowy

Zawsze podpisuj umowę, jeśli korzystasz z usług różnych przedsiębiorstw. W ten sposób masz prawne zabezpieczenie dające Ci możliwość dochodzenia swoich praw w przypadku pojawienia się problemów. Jeśli wybrana przez Ciebie placówka nie ma w zwyczaju spisywania zasad oraz zobowiązań jednej i drugiej strony, to lepiej od razu zrezygnować.

W umowie są bowiem zapisy o odpowiedzialności w sytuacji zniszczenia mienia. A przecież podczas transportu mebli czy innych przedmiotów może wydarzyć się dosłownie wszystko. Pamiętaj, że powierzasz obcym ludziom cały swój dobytek. Dlatego umowa lub jej brak to kluczowy czynnik wpływający na decyzję.

Spytaj o dodatkowe ubezpieczenie

Profesjonalne firmy przeprowadzkowe mają w swojej ofercie specjalne ubezpieczenia. Jeśli taka usługa widnieje na stronie internetowej konkretnej placówki, to znaczy, że właściciele naprawdę poważnie podchodzą do swoich zadań. W ten sposób dają do zrozumienia, że bezpieczeństwo powierzonych przedmiotów jest dla nich najważniejsze.

Nie bój się zadawać pytań dotyczących przeprowadzki

„Kto nie pyta, ten błądzi” – to stare przysłowie można odnieść także do przewozu rzeczy podczas przeprowadzki. Jeśli masz zatem jakiekolwiek wątpliwości, pytaj pracowników firmy. Nawet gdy oznacza to kilka telefonów dziennie lub sporo wysłanych maili.