Menu Zamknij

Przeprowadzka w Warszawie – poznaj ceny

Przeprowadzka w Warszawie - poznaj ceny

Osoby planujące przeprowadzki w Warszawie chcą przed zorganizowaniem całego przedsięwzięcia poznać stawki, jakie panują w stolicy. Wiadomo, że w większych miastach ceny za wynajem firmy przeprowadzkowej są wyższe niż w innych częściach Polski. Nie oznacza to jednak, że przeprowadzka zrujnuje nasz domowy budżet. Obecnie ceny są konkurencyjne, dlatego jest w czym wybierać.

Przeprowadzka w obrębie Warszawy

W większości przypadków przeprowadzka w obrębie jednego miasta nie jest aż tak problematyczna. Przede wszystkim dlatego, że zajmuje mniej czasu. Stawki w firmach przeprowadzkowych w Warszawie określane są za godzinę wypożyczenia samochodu dostawczego. Ceny rosną wraz z liczbą pracowników. Dla przykładu wynajęcie samochodu z 1 pracownikiem za godzinę wynosi od 80 zł wzwyż. W tej samej firmie pojazd plus 4 pracowników waha się od 170 zł za godzinę. Jeśli wynajmujemy samochód tylko z kierowcą, to warto pamiętać, że nie ma on obowiązku pomóc nam w przenoszeniu rzeczy do auta. W przypadku, gdy nie chcemy samodzielnie dźwigać pudeł, trzeba powiedzieć o tym przy zamawianiu konkretnej usługi.

Przeprowadzka jednopokojowego o powierzchni około 30 metrów kwadratowych to koszt zaczynający się mniej więcej od 700 zł ( zależności od czasu przejazdu i liczby kursów). Mieszkanie dwupokojowe to koszt zaczynający się od kwoty około 1000 zł. Oczywiście ceny rosną w zależności od tego, ile mamy pudeł do przewiezienia.

Przeprowadzka z innych miast do Warszawy

Jeśli zdecydujemy się na przeprowadzkę do stolicy z innych miast, to musimy przygotować się na wyższe stawki. Szukając idealnej firmy przeprowadzkowej, warto zaznaczyć, że przewóz rzeczy ma dotyczyć dwóch różnych miast. Zanim podejmiemy decyzję, poprośmy kilka firm o zrobienie dokładnej wyceny.

Jakie usługi oferują firmy przeprowadzkowe?

A na jakie usługi można liczyć, korzystając z firmy przeprowadzkowej? W cenie z reguły wliczone są: przeniesienie pudeł z mieszkania do samochodu (w tym także cięższych i większych sprzętów, takich jak lodówka, pralka czy kuchenka), załadowanie ich do auta, przewiezienie oraz wniesienie do nowego mieszkania lub domu. Oczywiście usługi te mogą się różnić w zależności od firmy, dlatego warto dokładnie dopytać o zakres oferowanych usług.

Przewóz wielkogabarytowych elementów w Warszawie

Za przewóz przedmiotów o dużej wadze i sporych rozmiarach trzeba dodatkowo zapłacić. Chodzi głównie o takie wyposażenie mieszkań jak pianina i fortepiany. W takich wypadkach koszt zaczyna się od kwoty 300 zł (transport mniejszego pianina). Za przewóz bardzo dużego fortepianu będziemy musieli zapłacić nawet 1200 zł.

Jak obniżyć koszta wynajmu?

Jeżeli zależy nam na ograniczeniu wydatków związanych z przeprowadzką na terenie Warszawy, to warto dobrze się przygotować. Przede wszystkim wcześniej spakujmy cały dobytek i przenieśmy pudła jak najbliżej wyjścia. Dzięki temu szybko zniesiemy kartony do samochodu, co skróci czas wynajmu. Na przewóz rzeczy umówmy się także poza godzinami szczytu. Samochód z kartonami nie utknie wtedy w korkach.