Menu Zamknij

Przeprowadzka w Warszawie przed świętami – czy warto?

Przeprowadzka w Warszawie przed świętami - czy warto?

Przeprowadzka w Warszawie, tak jak w każdym innym mieście, to wieloetapowy proces. Oczywiście wszystko zależy też od tego, jak dużo rzeczy należy spakować oraz przewieźć. Termin zmiany miejsca zamieszkania może znacznie wpłynąć na cały proces. Czy warto przeprowadzać się do nowego mieszkania przez Świętami Bożego Narodzenia?

Boże Narodzenie – wzmożona ilość obowiązków

Święta to czas, do którego trzeba się odpowiednio przygotować. Prezenty, gotowanie, sprzątanie, zakupy – to wszystko zajmuje sporo czasu. A jeśli do tego dochodzą inne obowiązki, można w pewnym momencie poczuć się przytłoczonym. Trudno tak naprawdę przewidzieć, ile czasu zajmie nam pakowanie. Po drodze z reguły okazuje się, że zadań do wykonania jest znacznie więcej, niż na początku myśleliśmy. Dlatego warto zastanowić się, jakie są plusy i minusy przeprowadzki przed świętami.

Pogoda w trakcie przeprowadzki

Być może mało kto o tym pomyśli, ale pogoda podczas przeprowadzki może znacznie utrudnić cały proces. Chłód oraz opady deszczu lub śniegu nie tylko utrudniają przewożenie bagaży. Sam proces wnoszenia pudeł do nowego lokum w deszczu lub podczas śnieżycy nie należy do najprzyjemniejszych rzeczy. Oczywiście wcale nie mamy pewności, że wiosenne i letnie miesiące nie przyniosą anomalii pogodowych, jednak prawdopodobieństwo natrafienia na ładną pogodę jest większe.

Nadmierne zmęczenie – możliwe w trakcie grudniowej przeprowadzki

Przygotowanie kolacji wigilijnej może wymagać dużego nakładu pracy. W takim wypadku warto porozmawiać z całą rodziną i podzielić obowiązki. Przeprowadzka wymaga bowiem dużych nakładów pracy, a tym samym siły i energii na święta może już nie starczyć. Dlatego nie bójmy się powiedzieć, że w takim momencie zarówno przeprowadzka, jak i święta powinny być pracą zespołową. W ten sposób nie stracimy ducha świąt.

Wspomnienia z poprzedniego mieszkania

Warto także zastanowić się, czy przeprowadzka przed świętami to dobry czas dla całej rodziny. Być może wspomnienia z poprzedniego lokum, gdzie człowiek miał więcej przyjaciół będą psuły całą magię świąt. Tutaj przyda się rozmowa zwłaszcza z dziećmi i nastolatkami. To właśnie oni mogą najbardziej przeżywać utratę kolegów. Warto także pokazać, że w nowym miejscu święta też będą fajne.

Jeśli kupujemy dom lub mieszkanie, przeprowadzka do własnego lokum może okazać się nowym etapem w życiu. Tym samym święta we własnym miejscu, to właśnie najlepszy prezent dla całej rodziny. Wszystko oczywiście zależy od naszego nastawienia. Warto postarać się, aby humory dopisywały wszystkim. W ten sposób łatwiej zabrać się za pakowanie oraz segregowanie dobytku.

Przygotowanie przeprowadzki może być męczące, dlatego pamiętajmy również o odpoczynku. Bez dobrego snu oraz kilku chwil relaksu trudno będzie cokolwiek przygotować. W związku z tym postawmy na balans. Jeśli czujemy, że naprawdę nie mamy siły, warto przerwać na chwilę i dać sobie czas na wytchnienie. Regeneracja energii to jedyna metoda na efektywniejszą pracę, co pozwoli także zająć się przygotowaniem do świąt.