Menu Zamknij

Przeprowadzka z psem w Warszawie – sprawdzone triki

Przeprowadzka z psem w Warszawie - sprawdzone triki

Przeprowadzka do Warszawy to stres nie tylko dla ludzi. Jeśli posiadamy zwierzęta, musimy przygotować się na zmianę miejsca zamieszkania w trochę inny sposób, dbając przy tym o bezpieczeństwo ukochanych czworonogów.

Jak postępować z psem podczas przeprowadzki?

Decydując się na zmianę miejsca zamieszkania z psem, warto pamietać, że zwierzęta nie rozumieją całej sytuacji. Dlatego mogą stresować jeszcze bardziej niż ludzie. Jeśli wybieramy się do nowego mieszkania w Warszawie, dobrze wziąć psa ze sobą, by powoli przyzwyczajał się swojego przyszłego lokum. Nie wykluczajmy pupila z całej sytuacji, ponieważ może to wpłynąć na jego stan zdrowia. Zwierzę musi poznać zapachy i nowe miejsca tak, by czuło się spokojnie, bezpiecznie i komfortowo.

Czy można zmieniać styl życia psa?

Pies, tak samo jak inne zwierzęta, w jakiś sposób przyzwyczaja się do swojego rozkładu dnia. Najczęściej dostaje posiłki o podobnej porze i w tym samym momencie wychodzi na spacery. Taki sam rozkład należy zachować po przeprowadzce. W przypadku zmiany miejsca zamieszkania, kolejne nowości mogą zwyczajnie źle wpłynąć na czworonoga. Dlatego należy zachować plan dnia ta, by pies czuł się bezpiecznie. Zwierzęta nie rozumieją chaosu i reagują na niego z dużym stresem. Warto ograniczyć ilość nowych bodźców. Pamiętajmy, że zwierzę to członek rodziny i też ma swoje potrzeby.

Nowe i stare zapachy

Zwierzęta, zwłaszcza psy, przywiązują się do zapachów. W związku z tym najlepiej zabrać ulubione legowisko czy zabawki i od razu po przeprowadzce do Warszawy położyć je tak, by pies mógł z nich od razu skorzystać. W ten sposób można ograniczyć szok związany z przebywaniem w nowym miejscu i zaburzeniem dotychczasowego rytmu życia. Warto także razem z psem pospacerować po nowym mieszkaniu lub domu. Oczywiście pies z czasem sam zacznie odkrywać nieznane zakamarki, jednak na początku w towarzystwie właścicieli będzie się czuł bezpieczniej i pewniej.

Transport samochodem

Przeprowadzka do Warszawy z psem z oddalonych miejsc może okazać się problematyczna. Nie każde zwierzę dobrze znosi wielogodzinną jazdę samochodem. Przed samym wyjazdem należy wyprowadzić psa na dłuższy spacer tak, by się mocno zmęczył. W ten sposób jazda autem rozpocznie się od drzemki. Wnętrze samochodu powinno być zabezpieczone kocami, co pozwoli ochronić tapicerkę przez zabrudzeniami. Najlepiej, by koło psa ktoś siedział i go uspokajał, gdy zajdzie taka potrzeba. Jeśli jazda samochodem jest dla naszego czworonoga bardzo złym doświadczeniem, można poprosić o pomoc weterynarza, który przepisze np. środki uspokajające lub nasenne.

Weterynarz w nowym miejscu

Warto także zadbać o pupila już po przeprowadzce. Trzeba w miarę szybko znaleźć dobrego weterynarza. Warszawa to bardzo duże miast, więc w każdej dzielnicy znajduje się co najmniej kilka, a nawet kilkanaście gabinetów specjalistycznych, dlatego nie będzie żadnego problemu z zarezerwowaniem wizyty. Przeprowadzka dla psa może być naprawdę stresująca, warto więc zadbać o swojego ukochanego pupila.