Menu Zamknij

Sposoby na tanią przeprowadzkę w Warszawie – nasze propozycje

Sposoby na tanią przeprowadzkę w Warszawie – nasze propozycje

Każdy chociaż raz zmieniał miejsce zamieszkania. Przeprowadza może wiązać się ze sporym stresem podczas pakowania i przewożenia całego dobytku. Dlatego aby uniknąć błędów z wcześniejszych przeprowadzek, do kolejnej warto dobrze się przygotować.

Dokładne pakowanie artykułów przed przeprowadzką

Przede wszystkim zacznijmy od pakowania. Proces ten powinien być przemyślany. Ważna zasada mówi: posegregujmy posiadane rzeczy przed przeprowadzką. Nie wszystko jest nam potrzebne, dlatego teraz możemy w końcu ocenić, czego tak naprawdę używamy. Jeśli już wiemy, co pojedzie z nami do nowego mieszkania, zbierzmy dużą liczbę pudeł. Dokładnie zawińmy wszystkie rzeczy, zwłaszcza te drogocenne, w folię bądź stare gazety. Najważniejsza będzie ochrona sprzętów AGD, RTV, monitorów aparatów fotograficznych, głośników czy komputerów. To pozwoli nam uniknąć uszkodzeń mechanicznych. Najlepsza do zabezpieczania jest folia bąbelkowa.

Przeprowadzka w Warszawie – konieczna wcześniejsza rezygnacja z umów

Tanie przeprowadzki w Warszawie wiążą się nie tylko z pakowaniem i przewożeniem dobytku. Musimy odpowiednio wcześniej załatwić wszystkie formalności. Chodzi tutaj głównie o wypowiedzenie umów. Każda z nich może mieć inny okres wypowiedzenia. Jeśli nie zajmiemy się tym aspektem przeprowadzki wcześniej, to już w nowym miejscu zamieszkania może okazać się, że musimy zapłacić za internet w starym mieszkaniu lub wysoki czynsz. Dlatego zanim ustalimy datę transportu dobytku, sprawdźmy wszystkie ważne dokumenty.

Tanie przeprowadzki w Warszawie – tylko z profesjonalną firmą!

Nie każdy jest właścicielem dostawczego auta, które pozwoli na jednorazowe przewiezienie całego dobytku. Duże meble, kuchenki czy pralki na pewno nie zmieszczą się w aucie osobowym. Dlatego warto zastanowić się nad wynajęciem profesjonalnej firmy przeprowadzkowej. Wbrew pozorom nie musimy za taką ekipę dużo zapłacić. Z zamówionym transportem uda nam się wszystko przewieźć szybko i sprawnie, może nawet za pierwszym razem. Osoby zatrudnione w takich firmach doskonale wiedzą, jak załadować większe i mniejsze pudła, aby w aucie zmieściły się wszystkie rzeczy. Tym samym my nie musimy robić już kilkunastu kursów przez zatłoczoną Warszawę. A pamiętajmy, że stojąc w korku cały dzień stracimy sporo paliwa i nerwów.

Jak wybrać firmę przeprowadzkową w stolicy?

Obecnie w Warszawie działa sporo firm oferujących usługi transportowe. Jak znaleźć taką, która spełni wszystkie nasze wymagania? Zacznijmy od sprawdzenia opinii w internecie o każdym przedsiębiorstwie. Porównajmy cenniki i oceńmy, ile jesteśmy w stanie zapłacić za przewóz rzeczy. Jeśli już znaleźliśmy odpowiednie przedsiębiorstwo, to umówmy się na moment dnia, w którym korki będą najmniejsze. Dzięki temu uda nam się przewieźć rzeczy szybko. Większość firm oferuje swoje usługi na godziny, dlatego ograniczenie czasu transportu zniweluje koszy.

Jak widać, tanie przeprowadzki w Warszawie są możliwe, jednak sporo zależy od naszego wcześniejszego przygotowania. Dlatego pamiętajmy, żeby nie odkładać wszystkiego na tak zwane jutro. Zaplanujmy pakowanie oraz transport tak, aby ograniczyć wydane na przeprowadzkę pieniądze.