Menu Zamknij

Szybka i sprawna przeprowadzka w Warszawie – jak ją zorganizować?

Szybka i sprawna przeprowadzka w Warszawie - jak ją zorganizować?

Zorganizowanie przeprowadzki wymaga dobrego planu. Aby tanio i szybko przewieźć posiadane rzeczy w Warszawie, warto przemyśleć cały system pakowania i przewożenia rzeczy. Co zatem zrobić, aby odpowiednio przygotować się do zmiany miejsca zamieszkania?

Przed przeprowadzką przygotuj rzeczy do pakowania

Przeprowadzka to idealny moment, aby przejrzeć wszystkie swoje rzeczy. To, czego już nie używamy, możemy sprzedać lub przekazać na akcję charytatywne. Dzięki temu zredukujemy liczbę przedmiotów do pakowania. Jeśli już wiemy, co chcemy przewieźć, to trzeba porządnie spakować cały dobytek. Szczególną uwagę zwróćmy na drogie sprzęty AGD i RTV. Każdy monitor, kuchenkę, bądź pralkę warto dokładnie zawinąć w specjalną folię bąbelkową. Tak samo trzeba zrobić w przypadku szkła kuchennego, obrazów czy książek. Dzięki tamu mamy pewność, że nic nie ulegnie poniszczeniu. W końcu tania przeprowadzka w Warszawie, to taka, podczas której wszystkie nasze rzeczy bezpiecznie dojadą na nowe miejsce zamieszkania.

Nie zapomnij o kartonach!

Przed przeprowadzką warto także zaopatrzyć się w różnej wielkości kartony, dużo kartonów… Dzięki temu będziemy mieli pewność, że wszystko się zmieści. O pudła możemy popytać znajomych lub sprawdzić, czy w pobliskich sklepach nie mają kilku na zbyciu. Przygotujmy także wcześniej styropian, stare gazety i już wcześniej wspomnianą folię bąbelkową, które posłużą nam do zabezpieczenia przedmiotów.

Tanie przeprowadzki w Warszawie – wynajęcie firmy przeprowadzkowej

Większość osób uważa, że wynajęcie firmy przeprowadzkowej wiąże się ze sporymi kosztami, dlatego często samodzielnie chce przetransportować swój majątek. Jednak duże auto dostawcze łatwiej przewiezie meble, sprzęty AGD, ubrania, książki oraz cały sprzęt kuchenny. Małym osobowym autem prawdopodobnie trzeba będzie zrobić kilkanaście kursów, a przecież nie każdą szafę uda nam się zmieścić w osobówce. Biorąc pod uwagę korki, jakie zdarzają się w stolicy, nasza przeprowadzka na pewno nie będzie wtedy ani szybka ani tania. Sporo benzyny stracimy też na stanie w korkach, a tym samym wzrosną koszty zmiany miejsca zamieszkania.

Dlatego firma przeprowadzkowa pozwoli nam uporać się z całą przeprowadzką w kilka godzin. Dodatkowo pracownicy takiego przedsiębiorstwa doskonale wiedzą, jak dobrze ułożyć wszystkie rzeczy tak, aby nie pouszkadzały się nawzajem. Jeśli zatem zdecydowaliśmy się na wynajęcie firmy, znajdźmy taką, która ma dobre opinie przede wszystkim w internecie.

Transport najlepiej zamówić w godzinach, podczas których korek jest najmniejszy. Większość firm przeprowadzkowych podaje stawkę godziną. Jeśli uda się nam zorganizować przewiezienie dobytku o odpowiedniej porze dnia, to zaoszczędzimy nie tylko czas, ale i pieniądze!

Przeprowadzka w Warszawie wcale nie musi być stresująca. Musimy tylko odpowiednio się do niej przygotować. Przede wszystkim nie zostawiajmy wszystkiego na ostatnią chwilę. Wcześniej ustalmy datę przewozu rzeczy, aby ze wszystkim zdążyć. Dzięki temu łatwiej nam będzie ocenić postęp pakowania.