Menu Zamknij

Transport pianin w Warszawie – podejmiemy się zadania

Transport pianin w Warszawie - podejmiemy się zadania

Instrumenty muzyczne to bardzo cenne przedmioty, dlatego ich transport powinien odbywać się z zastosowaniem wszystkich środków ostrożności. Tak duży przedmiot jak pianino musi być przewożony przez profesjonalną firmę przeprowadzkową dysponującą odpowiednim sprzętem oraz dużym samochodem. Warto jednak zaznaczyć, że nie każdy zespół podejmie się tego zadania. Jaki sprzęt jest potrzebny do przewozu pianina?

Indywidualne podejście do Klienta

Przeprowadzka z pianinem może wydawać się bardzo trudna do zrealizowana. Są jednak firmy, które bez żadnych problemów podejmą się tego zadania. Dobór odpowiedniego sprzętu oraz wieloletnie doświadczenie pozwalają na wybranie najlepszej metody na wyniesienie instrumentu z obecnej lokalizacji. Zespół Express Przeprowadzki już od wielu lat świadczy usługi transportowe na terenie Warszawy. Przeprowadzka z dużym fortepianem lub pianinem nie ogranicza się tylko do przewiezienia go z punktu A do punktu B. Jeśli instrument znajduje się na piętrze kamienicy, trzeba zdecydować, jak go stamtąd przenieść. Dlatego tak ważne jest indywidualne podejście do każdej przeprowadzki.

Zabezpieczenie pianina

Pianino jest nie tylko ciężkie, ale również ma dość nieregularny kształt. Trudno przenieść taki przedmiot przez klatkę schodową. Instrument ten jest nie tylko masywny, lecz także czuły i delikatny. Dlatego należy dołożyć wszelkich starań, aby go nie uszkodzić. Naprawa może bowiem słono kosztować. Doświadczona ekipa firmy transportowej doskonale wie, jak zabezpieczyć tak cenną rzecz. Instrument powinien być przede wszystkim dokładnie owinięty specjalną folią bąbelkową. Można też do tego celu użyć koców lub taśm. Czasami stosowane są także pokrowce, które doskonale amortyzują wstrząsy podczas transportu. Firma Express przeprowadzki dodatkowo zabezpiecza pianina także w samochodach za pomocą mocnych pasów. Dzięki nim instrument nie przemieszcza się podczas jazdy. Podczas owijania pianina należy zwrócić uwagę na to, czy ruchome elementy są dobrze ochronione.

Wyniesienie pianina z domu lub mieszkania

Aby przenieść pianino, należy skorzystać ze specjalnego wózka wyposażonego w koła pneumatyczne. Są to elementy dostosowujące się do kształtu terenu. W ten sposób z powodzeniem uda się załadować instrument do samochodu. A co zrobić, gdy wielkie i ciężkie pianino znajduje się na wyższym piętrze w budynku? W takim wypadku można pianino wynieść przez okna (jeśli się zmieści) na specjalnych i bardzo mocnych taśmach. Oczywiście potrzebna jest do tego doświadczona ekipa, która nie w padnie w panikę podczas tej trudnej pracy. Kolejny ważny sprzęt pomagający przy transporcie instrumentu to rampa. To dzięki niej można załadować przedmiot do auta.

Przewóz pianina w Warszawie to nie lada wyzwanie i nie każda firma się go podejmie. Jednak z dużą dozą doświadczenia i przy użyciu odpowiedniego sprzętu uda się zabezpieczyć i przenieść instrument tak, by nic mu się nie stało. Express Przeprowadzki zapewnia kompleksową obsługę nawet przy tak trudnych przedsięwzięciach.