Menu Zamknij

Transport wielkogabarytowych przedmiotów podczas przeprowadzki – jak działamy?

Transport wielkogabarytowych przedmiotów podczas przeprowadzki - jak działamy?

Pakowanie przedmiotów podczas przeprowadzki może sprawiać trudność. Prawdziwy problem zaczyna się jednak, gdy mamy do czynienia z rzeczami o dużych rozmiarach. Co zrobić z większymi meblami, pianinem czy artykułami gospodarstwa domowego?

Dokładne zaplanowanie przeprowadzki

W przypadku wielkogabarytowych przedmiotów działanie na tak zwane „hura” może się nie sprawdzić. Większe meble lub sprzęt AGD może się nie zmieścić w wąskich drzwiach podczas wynoszenia. Dlatego na początku warto dokładnie pomierzyć wszystkie elementy i zastanowić się, które trzeba zdemontować. Przemyślane działania w tym wypadku mogą znacznie uprościć sprawę i skrócić czas przeznaczony na podejmowanie kolejnych prób kończących się niepowodzeniem.

Przegląd wszystkich przedmiotów przed przeprowadzką

Każda przeprowadzka to idealny moment na weryfikację, co tak naprawdę jest nam potrzebne. Być może przez kilka lat mieszkania w jednym miejscu nagromadziliśmy przedmioty, których tak naprawdę nie potrzebujemy lub nie są już zdatne do użytku. W takiej sytuacji warto je sprzedać lub oddać na akcje charytatywne. Dotyczy to także meble oraz innych większych przedmiotów. W ten sposób liczba rzeczy do pakowania znacznie się zmniejszy.

Odpowiednie zabezpieczenie i demontaż do transportu

Kolejny krok podczas przeprowadzki to demontaż oraz zabezpieczenie dobytku. W tym momencie należy rozkręcić meble oraz poukładać je tak, by w nowym mieszkaniu nie było problemów z ponownym złożeniem. Delikatne i drogocenne przedmioty warto odpowiednio ochronić. Lustra w meblach najlepiej okleić specjalną folią, co pozwoli uniknąć pęknięć. Tak samo należy potraktować wszystkie urządzenia czy duże telewizory. Jeśli nie zabezpieczymy naszego dobytku, to możemy być pewni, że na miejsce dojedzie tylko połowa rzeczy.

Poproś o pomoc przy przenoszeniu

Przenoszenie ciężkich rzeczy jest bardzo trudne w pojedynkę, dlatego warto poprosić kogoś o pomoc. Możemy zapytać sąsiadów lub przyjaciół, czy mają czas. Wato także skorzystać z usług profesjonalistów. Firmy przeprowadzkowe doskonale wiedzą, jak poradzić sobie z większymi i cięższymi meblami. Doskonale wiedzą także, jak skutecznie przenieść je po krętych i wąskich klatkach schodowych.

Zamówienie auta przeprowadzkowego w Warszawie

Przewiezienie dużych przedmiotów wymaga samochodu o odpowiednich rozmiarach. Firmy przeprowadzkowe dysponują pełną flotą pojazdów przystosowanych do przewożenia ciężkiego i dużego ładunku. Dodatkowo my nie musimy się martwić o przenoszenie rzeczy, ponieważ pracownicy zamówionej firmy z reguły robią to za nas, co jest znacznym ułatwieniem. Obecnie większość instytucji oferuje od razu usługi rozkręcania i pakowania mebli. Jeśli zatem nie chcemy bądź z pewnych względów nie możemy się tym zająć, skorzystanie z takiej opcji jest najlepszym wyborem.

Oczywiście przed wyborem najlepszej ekipy przeprowadzkowej w Warszawie warto dowiedzieć się, jakie usługi świadczy dana firma i jakie ma doświadczenie. W ten sposób cały nasz dobytek będzie w bardzo dobrych rękach.