Menu Zamknij

Wola Warszawa – poznaj dzielnicę przed przeprowadzką

Wola Warszawa - poznaj dzielnicę przed przeprowadzką

Przeprowadzka do Warszawy to ważne wydarzenie w życiu człowieka. Przed zmianą miejsca zamieszkania warto zapoznać się z podstawowymi informacjami o poszczególnych dzielnicach, by wybrać najlepszy rejon. Jedną z dzielnic Warszawy jest Wola.

Warszawska Wola – położenie

Warszawa jest podzielona na 18 dzielnic, a jedną z nich jest Wola dość blisko położona obok centrum miasta. Na uwagę zasługuje przede wszystkim dobrze rozwinięta komunikacja miejska. W rejonie działa przede wszystkim metro oraz bardzo dużo linii autobusowych i tramwajowych. Przeprowadzki Warszawa, nie ma zatem problemów z dojazdem do różnych, nawet bardziej oddalonych, części stolicy (tym bardziej, że cały czas powstają nowe stacje nowej linii metra). W związku z tym, że jest to miejsce, gdzie znajduje się sporo firm, ruch jest tutaj dość duży, co może denerwować osoby lubiące ciszę i spokój. W takiej sytuacji lepiej wybrać inną dzielnicę, bardziej oddaloną od centrum.

Rozwinięta infrastruktura

Wola przeżywa prawdziwy boom inwestycyjny. Pojawia się tutaj coraz więcej sklepów, restauracji, punktów usługowych oraz firm. W związku z tak dynamicznym rozwojem Wola została nawet nazwana warszawskim Manhattanem. Dzielnica oferuje bardzo zróżnicowane usługi. Dobry dojazd do centrum sprawia, że osoby lubiące życie towarzyskie i wypady z przyjaciółmi do knajpek będą bardzo zadowolone. Dzielnica może zaoferować wiele ciekawych i urokliwych restauracji z bardzo dobrym menu.

Przeprowadzka Wola warszawa

Tereny zielone

Miłośnicy terenów zielony znajdą na Woli miejsca dla siebie. Jest tutaj sporo parków i cały czas trwają pracę nad ulepszeniem już istniejących skwerów. Można zatem odpocząć i odetchnąć trochę od wielkomiejskiego życia. Dobrze rozwinięte ścieżki rowerowe sprawiają, że można spędzać czas aktywnie przez cały rok. Dodatkowo na terenie Woli znajdują się liczne kluby sportowe oraz siłownie, co oznacza, że nawet podczas brzydkiej pogody aktywne osoby nie będą się nudzić.

Oferta edukacyjna i kulturalna

Wola to rejon dla osób w każdym przedziale wiekowym. Chętnie osiedlają się tutaj rodziny z dziećmi. W obrębie dzielnicy znajduje się rozbudowana sieć żłobków, przedszkoli oraz szkół podstawowych i ponadpodstawowych o zróżnicowanym profilu. Nie ma zatem problemu z wyborem najlepszej placówki dla dzieci i młodzieży. Dzielnicę chętnie wybierają studenci, którzy mają bardzo dobry dojazd praktycznie do wszystkich uczelni. Warto także wspomnieć o licznych ośrodkach kulturalnych, które oferują dzieci i młodzieży ciekawe zajęcia pozalekcyjne. To właśnie tutaj można zapisać najmłodszych na lekcje śpiewu, gry na instrumentach, kółko plastyczne bądź zajęcia tańca.

Bezpieczeństwo

Warszawską Wolę można podzielić na dwie części. Najlepiej rozwijają się obszary położone blisko Śródmieścia. Tam też jest najbezpieczniej. Sytuacja wygląda trochę gorzej w części zwanej Koło. Ten rejon nie cieszy się dobrą sławą, chociaż przez ostatnie lata przestępczość znacznie spadła nawet tam. Obecnie Wola plasuje się całkiem wysoko w rankingu w najbezpieczniejszych dzielnic Warszawy.